Strona główna » O nas » Nasza historia

Nasza historia

Oficjalnie Stowarzyszenie Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska rozpoczęło działalność leczniczą 1 kwietnia 2016, ale dzień ten poprzedziły długie miesiące intensywnych przygotowań oraz lata pracy w placówkach medycznych o profilu paliatywnym. Pracują dla nas lekarze, pielęgniarki, psychologowie oraz osoby duchowne – osoby mające wieloletnie doświadczenie w opiece nad terminalnie chorymi dziećmi. Wspierają nas wolontariusze. Nasz personel doskonale rozumie potrzeby rodzin dotkniętych nieuleczalną chorobą jednego z jej członków i wie, że najlepszym miejscem dla małych pacjentów jest ich dom. Dlatego jesteśmy hospicjum domowym zapewniającym opiekę holistyczną, która obejmuje zarówno pacjentów Hospicjum, jak również ich rodziców i rodzeństwo. Rodzicom terminalnie chorych dzieci jeszcze przed ich narodzeniem niesiemy pomoc i wsparcie w ramach hospicjum perinatalnego.