Strona główna » Wspierają nas » Miejsca Przyjazne Hospicjum

Miejsca Przyjazne Hospicjum

Tytuł Miejsca Przyjaznego Hospicjum z przyjemnością przyznajemy tym instytucjom, przedsiębiorcom, którzy w swojej działalności nie zapominają o niesieniu pomocy dzieciom, angażują się w działania na rzecz podopiecznych naszego Stowarzyszenia, chcą i dzielą się dobrem z innymi.

Bistro Droga Mleczna

Droga Mleczna jest Miejscem Przyjaznym Hospicjum. To znaczy, że nie tylko można tu smacznie i zdrowo zjeść, ale również wesprzeć nas datkami wrzucanymi do puszki dyżurującej w Drodze Mlecznej właściwie od początku naszego istnienia 🙂

Masa Krytyczna Wrocław

Choć nie jest to miejsce, które można jednoznacznie zlokalizować na mapie, to jednak bez wątpienia znajdziecie je w naszym hospicyjnym sercu. Ten nieformalny ruch społeczny, poprzez organizowanie spotkań rowerzystów i wspólnych przejazdów ulicami miasta, pragnie zwrócić uwagę władz miejskich, pieszych i kierowców na obecność na drogach rowerzystów.

Barbara

Barbara to wyjątkowa przestrzeń dla piękna w sercu Wrocławia. Miejsce spotkań, wymiany myśli i idei. Nowa odsłona kultowego baru, kawiarni przy Przejściu Świdnickim, kojarzonego m.in. z happeningami Pomarańczowej Alternatywy.

Radio Taxi Serc

Pod banderą Radia Taxi Serc jeździ 166 licencjonowanych taksówkarzy dysponujących komfortowymi autami, z których ponad połowa jest typu combi, a 20% to minivany dla 6 pasażerów. Firma prowadzi stałą działalność charytatywną, pomagając dzieciom i osobom niepełnosprawnym. Swoją opieką otoczyła m.in. domy dziecka, szpitale, ośrodki szkolno-wychowawcze oraz osoby prywatne.

Tęczowy Kocyk

Tęczowy Kocyk to nieoficjalna grupa zajmująca się szyciem i dzierganiem ubranek i kocyków dla maluszków urodzonych między 12. a 24. tygodniem ciąży, często nieuleczalnie chorych. Przygotowują czapeczki, rożki, kokony, sukienki w rozmiarach, których nie można kupić w sklepie, pomagając w ten sposób wnieść odrobinę ciepła do surowych szpitalnych warunków. To dzięki „czapeczkowemu wolontariatowi” wszystkie dzieci, również te najmniejsze, trafiają w ramiona rodziców w pięknych czapeczkach, otulone miękkimi, kolorowymi kocykami.

Miejskie Centrum Wolontariatu

Miejskie Centrum Wolontariatu to część jednostki miejskiej – Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. Zajmuje się organizacją działań związanych z wolontariatem na terenie miasta Wrocławia. Działania Centrum obejmują kilka obszarów […]

Wydawnictwo Literatura

Książka jest lekarstwem na nudę i smutek. Na mapie miejsc przyjaznych  Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska nie mogło więc zabraknąć wydawnictwa.

Wydawnictwo Literatura istnieje od 1990 roku. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Wydaje głównie książki dla dzieci i młodzieży współczesnych polskich autorów – współpracuje z najlepszymi z nich, m.in. Joanną Papuzińską, Grzegorzem Kasdepke, Marcinem Brykczyńskim, Pawłem Beręsewiczem, Joanną Olech, Anną Onichimowska, Beatą Ostrowicką i uwielbianą przez dzieci Wandą Chotomską.

Magnolia Park

Magnolia Park jest największym centrum handlowo-rozrywkowo-rekreacyjnym na Dolnym Śląsku, które słynie z szeroko zakrojonych działań na rzecz lokalnej społeczności realizowanych w zgodzie ze standardami społecznej odpowiedzialności biznesu. Wśród sklepów i punktów usługowych wielu renomowanych polskich i międzynarodowych marek jest też miejsce na działania edukacyjne i charytatywne.

Malinowski Recycling

Malinowski Recycling to miejsce przyjazne nie tylko Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska, ale całej naszej planecie. Można tu oddać opakowania z papieru, tworzyw sztucznych, szkła, tekstyliów i inne. Zamiast zalegać na wysypisku – zostaną mądrze przetworzone i pożytecznie wykorzystane. Przykładowo: plastikowe nakrętki zostaną przerobione na surowiec wtórny, który nadaje się do produkcji doniczek, wiader czy łopat.

Ciasteczka

Ta witryna korzysta z plików cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie.
Więcej informacji

Sukces! Zostałeś zapisany!

Przypnij na Pinterest

Udostępnij znajomym