Strona główna » Wydarzenia » Wakacje 2017

Wakacje 2017

Wakacje we Wrocławiu? Czemu nie 🙂 Piękne miasto, mnóstwo uroczych miejsc i dobra zabawa!

Rodzeństwo naszych podopiecznych właśnie tak spędziło wakacyjny weekend między 18 a 20 sierpnia. Nie było czasu na nudę, ciągle coś się działo, ale o tym niżej.

Piątek rano — zbiórka, szybkie pożegnanie z rodzicami i ruszamy w drogę „Szlakiem higieny dawnych wrocławian”. Zwiedziliśmy Rynek i jego okolice oraz poznaliśmy wiele ciekawostek na temat tego, jak żyli dawni wrocławianie i jak wyglądała sprawa ich higieny osobistej.

Następny punkt programu – Narodowe Forum Muzyki, które mogliśmy poznać „od kuchni”, wywarło na nas wielkie wrażenie. Sale, zaplecze, hol, a nawet kryjówka krasnoludków – wszystko to poznaliśmy dzięki uprzejmości pani Anny Wilczyńskiej. Mieliśmy także przyjemność obejrzenia prawdziwej próby jednego z największych festiwali, która… zmroziła nam krew w żyłach.

Wsiedliśmy w tramwaj i pojechaliśmy do Sky Tower, gdzie na 49. piętrze z Punktu Widokowego podziwialiśmy piękną panoramę Wrocławia. Na dole zjedliśmy pyszny obiadek, by nabrać sił na kolejną atrakcję – ściankę wspinaczkową w hali Fabryczna Boulder. Nasza wolontariuszka Olga, zafascynowana wspinaczką, zaraziła swoją pasją uczestników naszej wycieczki. Na początek oczywiście rozgrzewka, później wielkie wspinanie. Dzieci okazały się bardzo wysportowane i pokazały, że nie straszna im żadna ściana!

Kolejny dzień, lekkie pogorszenie pogody, ale to dla nas nic takiego!

Pierwszy punkt – Centrum Poznawcze Hali Stulecia i poznawanie historii w niecodzienny sposób. Projekcja filmu, historie „z telefonu”, prezentacje multimedialne i wiele, wiele innych ciekawych „przekaźników historii” – to wszystko w jednym miejscu!

Czas na Centrum Nauki Humanitarium – połączenie nauki z zabawą to idealny sposób na spędzenie czasu. Dzieci mogły nie tylko usłyszeć, ale także zobaczyć, jak działają odnawialne źródła energii, jak rozszczepia się światło oraz jak działają różne siły fizyczne. Następnie zadaniem dzieci było przejście laserowego tunelu, przy czym musieli się wykazać zwinnością i sprytem.

Po obiedzie w historycznym barze Mewa przyszedł czas na gry i zabawy z klaunem. Mnóstwo konkurencji, malowanie twarzy i włosów, dużo zabawy i śmiechu.

Niedzielę rozpoczęliśmy mszą świętą, po której udaliśmy się do Muzeum Poczty i Telekomunikacji, gdzie mogliśmy poznać historię poczty, zobaczyć najstarsze telefony, telewizory i radioodbiorniki.

Tego dnia dzieciaki miały nie jedną niespodziankę. Dzięki uprzejmości baru wegańskiego VEGA nasi milusińscy pierwszy raz jedli naleśniki z serem tofu – wszystkim smakowało 🙂

Ostatnią atrakcją był spacer „Szlakiem Krasnali”. Zadaniem grup było odnajdywanie wrocławskich krasnali i rozwiązywanie szyfrów, a nagrodą za zaangażowanie i świetną zabawę były wspólne lody!

To był niesamowity weekend! Uśmiechy na twarzach dzieci tylko potwierdzały, że warto organizować im wspólne wakacje!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i do zobaczenia na kolejnym wyjeździe!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ciasteczka

Ta witryna korzysta z plików cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie.
Więcej informacji

Sukces! Zostałeś zapisany!

Przypnij na Pinterest

Udostępnij znajomym